امروز به معرفی جاذبه های گردشگری شیراز می پردازیم ، شیراز با آب و هوایی بسیار خوب بازدید و گردشگری شما را در این شهر بسیار جذاب تر می کند.شیراز شهر شعر و ادب پارسی آرامگاه های برخی از شاعران و مشاهیر بسیار معروف در خود جای داده است و همچنین باغ های شیراز در ایران و جهان بسیار معروف است و هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای گردشگری به شیراز سفر می کنند.

ارگ کریم خانی


جاذبه های گردشگری شیراز


ارگ کریم خانی که بزرگترین ساخته دوره زندیه می باشد در سال 1351 به ثبت ملی آثار باستانی رسید. از آنجایی که کریم خان زند در این ارگ سکونت داشته است به ارگ کریم خانی مشهور شده است و با این نام ان را می شناسند. تلفیقی از معماری هنری و نظامی می باشد که زیبایی های آن را دو چندان می کند.متاسفانه در دوره پهلوی از آن به عنوان زندان استفاده شد که آسیب های جدی به آن وارد شد.

آدرس: میدان شهدا (شهرداری سابق)

بلیط بازدید از ارگ کریم خانی : گردشگران خارجی ۲۰۰۰۰ تومان و برای گردشگران داخلی ۳۰۰۰ تومان می باشد.خانه زینت الملوک


جاذبه های گردشگری شیراز


این بنا در سال 1290 و دوره قاجاریه ساخته شده است و به خاطر خوبی ها کارهای خیریه مالکش به خانه زینت الملوک مشهور گردید. محمد خان قوام الملک دوم و محمد خان قوام الملک سوم معماران ان بودند که در 10 سال این بنای بسیار زیبا را ساخته اند.

جالب اینجاست که این خانه از طریق دربی در زیرزمین خانه به نارجستان قوام متصل می شود .آیینه کاری و گچ بری های بسیار زیبا شما را وجد می آورد به طوریکه پس از یک قرن هنوز زیبایی خود را حفظ کرده اند.

آدرس: خیابان لطفعلی خان زند - محله گود عربان

بلیط بازدید از خانه زینت الملوک : گردشگران خارجی ۲۰۰۰۰ تومان و برای گردشگران داخلی ۳۰۰۰ تومان می باشد.


نقش رستم


جاذبه های گردشگری شیراز


در سال 1310 به ثبت آثار باستانی ملی رسید. نقش رستم آرمگاه شاهان بزرگ ایران مانند داریوش بزرگ و خشایارشا و داریوش دوم و داریوش سوم و همچنین اردیش یکم می باشد.کعبه زرتشت از دیگر جاذبه های گردشگری شیراز می باشد که در محوطه این اثر باستانی جای گرفته است و به گفته برخی از تاریخ نویسان معبدی برای پرستش خدا بوده است . گفتنی است که در این باره نظرهای متفاوتی وجود دارد.

آدرس نقش رستم : شهرستان مرودشت


بازار وکیل


جاذبه های گردشگری شیراز


بازار وکیل از بزرگترین و زیباترین بازارهای تاریخی در ایران است که ساخت آن نزدیک به 20 سال به طول انجامید.بازار وکیل جز آثار و جاذبه های گردشگری بسیاری زیبای شیراز می باشد که در طول تاریخ تغییرات فراوانی را به خود دیده است و قسمت های از آن تخریب شده است.

البته چندی پیش با کشف اسنادی مربوط به فاکتورهای خرید و فروش در این بازار دوباره بر سر زبان ها افتاد.

آدرس بازار وکیل : مرکز شهر شیراز،خیابان زند، میدان شهدا


حمام وکیل


جاذبه های گردشگری شیراز


از دیگر آثار بسیار زیبا می باشد که در دوران زندیه در ایران ساخته شده است و در کنار بازار وکیل و مسجد وکیل جای گرفته است. حمام وکیل از آن دسته از آثار و جاذبه های گردشگری در شیراز می باشد که هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از آن بازدید به عمل می آورند.

آدرس حمام وکیل : خیابان لطفعلی خان زند - خیابان طالقانی - جنب مسجد وکیل

بلیط بازدید از حمام وکیل : گردشگران خارجی ۲۰۰۰۰ تومان و برای گردشگران داخلی ۲۵۰۰ تومان می باشد.