عـیـد نوروز به کجا سفر می کنید هنوز تصمیم نگرفتید !؟

با ما همراه باشید ، پیشنهاد مکان هایی برای سفر در عید نوروز

مقدمه ای بر چگونگی سفر در عید نوروز


تعطیلات عید نوروز، زمان بسیار خوبی برای سفر است. به طور کلی اگر به هر دلیلی تصمیم برای رفتن به مسافرت داخلی یا خارجی دارید ، در نظر گرفتن نکات زیادی، می تواند در کیفیت، زمان، هزینه و بسیاری موارد از این قبیل در مسافرت شما تاثیر مستقیم بر جای بگذارد. به عنوان نمونه، انتخاب شیوه سفر که هوایی باشد یا زمینی، و اینکه خودتان به تنهایی سفر می کنید یا با دوستان و خانواده ، و حتی مقدار فاصله مبدا تا مقصد، بر کیفیت سفر شما تاثیر گذار است. خودتان بـلـیط تهیه کنید و یا اینکه از آزانس های مسافرتی این کار را انجام دهید، از نکات مهم یک سفر ایده آل است؛ بعضی از آژانس های مسافرتی، در کنار فروش بلیط، خدمات تور هم در اختیار شما می گذارند که در این خدمات، بلیط رفت و برگشت، محل و زمان اقامت شما و حتی مکان های تفریحی از قبل تایین شده و این موضوع باعث بهتر شدن نظم و روند سفر شما می شود. در آغاز سال نو میلادی و فرا رسیدن عید نوروز، سفر های داخلی و خارجی، به میزان چشمگیری افزایش پیدا می کنند؛ این سفر ها به وسیله خودرو شخصی، قطار، اتوبوس و هواپیما انجام می شوند که بر اساس مسافت و محل مورد نظر برای سفر، هزینه های مختلفی در بر دارند. به دلیل افزایش نیاز به اقامت گاه، خدمات حمل و نقل، رستوران و هتل در زمان های اوج سفرهای سراسری، از یک طرف کشورهای میزبان مسافران و از طرفی دیگر افرادی که به این عرصه وارد شدند، نیاز به مدیریت مالی، زمان و برنامه ریزی از پیش تعیین شده دارند ؛ برای اینکه در اوج ترافیک سفرهای نوروزی، احتمال به وجود آمدن مشکل در کار عادی دستگاه های خدماتی افزایش می یابد.

برنامه ریزی برای یک مسافرت خوب و خاطره انگیز

تعیین زمان آغاز سفر و بازگشت از مسافرت از نکات و المان های مهم در مسافرت است . برداشتن وسایل ضروری و موارد مورد نیاز برای سفرتان با توجه به مقصد و تهیه لیستی از آنها ، در نظر گرفتن آب و هوای مقصد برای برداشتن لباس مناسب تعیین مسیر از مبدا تا مقصد و مدت زمانی که در مسیر هستیم ، اگر سفر خارجی در پیش دارید تهیه پاسپورت و بلیط از موارد مهم است که باید از قبل به فکر باشید.

تعیین بودجه لازم برای مسافرت

به طور کلی مهم ترین عامل در انتخاب مقصد سفرمان ، بودجه و میزان پولی است که برای تعطیلات نورورز و سفرتان کنار گذاشته اید، اگر یک بار در سال به همراه خانواده و دوستانتان به سفری خوب و با امکانات کامل بروید بهتر از چند سفر با وضع نامناسب و ناپایدار می باشد. سفر آنجا برای شما شیرین می شود که از تغییرات قیمت های آژانس ها و هتل ها مطلع باشید و تخفیفات ویژه انها بهره مند شوید . آژانس‌های مسافرتی تا چند روز قبل از شروع شدن تور های که آماده کرده اند را با بالاترین قیمت در نظر گرفته شده می فروشند اما اگر صندلی از این پرواز خالی بماند به مرور قیمت تورهای خود را کم می کنند تا جاهای خالی را پر کنند که به تور های لحظه آخری معروف است. این کاهش قیمت به طرز عجیبی ادامه پیدا می کند تا تمام صندلی ها پر شوند و شما می تونید از این فرصت بدست آمده ،نهایت بهره راببرید و هزینه های خود را کاهش دهید . این کاهش قیمت‌ها در هتل ها هم صدق می کند و تخفیف‌های عمده و ویژه‌ای را برای آژانس‌ها در نظر می گیرند. این اتفاق‌ها معمولا زمانی رخ می‌دهد که از مسافران کشورهای دیگر این شهرها کاسته می‌شود و هتل‌ها برای پر کردن اتاق‌های خود به آژانس‌ها تخفیفات ویژه ای می‌دهند و این باز هم نکته ای مثبت برای کم شدن هر چه بیشتر بودجه سفرتان می باشد.

تعیین هتل مناسب در سفر 

آخرین گزینه ای که قبل از انجام سفر های نوروزی باید مورد بررسی واقع شود ، محل اسکان و همچنین اطلاعات ضرروری مقصد می باشد. اگر قصد سفر به کشور های خارجی را در برنامه تان است، بهتر می باشد که نشانی و شماره تلفن سفارت ایران در آن کشور را به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز به آنجا مراجعه کنید. از سوی دیگر رزرو هتل برای سفرهای خارجی بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر قصد سفر در داخل کشور دارید، پیش از حرکت، بهتر است از محل اقامت خود شناخت کامل را داشته باشید. اطمینان از محل اقامت قبل از انجام سفر، کیفیت و لذت سفر را برای شما بیش از پیش می کند.

سفر به تـرکـیـه 


ترکیه، کشور همسایه ایران می باشد که مسافرت به آنجا، هزینه زیاد و شرایط سختی در بر ندارد؛ وجود شهر زیبای استانبول از نظر بناهای تاریخی و غذا های محلی و از سوی دیگر شهر ساحلی آنتالیا از نظر تفریح های آبی و توریستی، دارای شرایط بسیار مطلوبی برای یک سفر جذاب می باشند. ترکیه یکی از بهترین گزینه ها برای سفر های خارجی در نوروز محسوب می شود.


سفر به دبـی


اگر می خواهید خرید لباس و لوازم خاص در عید نورو داشته باشید یا از سوار شدن ماشین های خاص و قدرتمند احساس خوبی دارید یا حتی سفرهای صحرایی برایتان جذابیت خاصی دارد، حتما به دبی سفر کنید؛ لازم به گفتن این نکته است که هزینه سفر و اقامت در دبی در مقایسه با دیگر کشور های همسایه بالاتر می باشد؛ برای انجام سفر نوروزی به دبی، قبل از سفر برنامه ریزی دقیق مالی انجام دهید.

سفر به شمال ایرانوجود دریا، آب و هوای عالی و غذا های محلی بسیار لذیذ، از جذابیت های اصلی شهرهای شمالی ایران محسوب می شوند سفر به شمال ایران، یکی از پر طرفدارترین سفر ها در تعطیلات نوروز می باشد. بیشتر سفر های داخلی مردم شهر تهران در نوروز به شمال ایران ختم می شود.

بندر زیبای چابهار

بنا های تاریخی و طبیعیبندر چابهار ، از جاذبه های اصلی گردشگری چابهار محسوب می شود. بندر چابهار، یکی از شهر های مهم از نظر سیاسی و تجاری در ایران محسوب می شود. این شهر دارای آب و هوای بسیار خاصی می باشد؛ به طوری که به عنوان گرم ترین بندر در فسل زمستان و سرد ترین در فسل تابستان از ان یاد می شود.

روستای زیبای قلات در شـیـراز


قلات، یک روستا در فاصله 36 کیلومتری از شهر شیراز می باشد.وجود چشمه های زیبا و انبوه بسیاری از باغ و درختان سرسبز، قلات را به یکی از جاذبه های اصلی گردشگری شیراز در جهان تبدیل کرده است. همچنین یک کلیسای تاریخی که در زمان جنگ جهانی دوم ساخته شده، آثار باستانی این روستا محسوب می شود.


خرید آنلاین و بدون واسطه بلیط هواپیما ، سایت پانیذ تراول