بليط چارتر

چارتر ، اين کلمه را حتما در زمان خريد بليط هواپيما شنيده ايد . افراد زيادي هستند که قبل از سفر به تتهيه بليط چارتر مي کوشند ، در اينجا با ما همراه باشيد تا بيشتر با مفهوم چارتر و کلماتي امثال اين مانند بليط چارتر ، پرواز چارتر آشنا شويد.

چارتر به معناي اجاره دادن است و فقط در زمينه هواپيمايي کاربرد ندارد بلکه در بسياري از خدمات کاربرد خود را دارد اما از انجايي که ما در اين مقاله در سايت پانيذ تراول ، موضوع اصلي ما بليط هواپيما چارتر است ، بيشتر در مورد اين موضوع صحبت مي کنيم

زماني که يک شرکت صندلي هاي يک هواپيما را به صورت عمده و در زماني معين شده اجاره مي کند و خود شرکت به صورت جداگانه شرع به فروش آنها مي کند ،در اينجا چارتر صورت گرفته و به شرکت فروشنده بليط چارتر کننده مي گويند .

چارتر پروازهاي هوايي چند کاربرد دارد که در ادامه به توضيح آنها مي پردازيم :


خريد بليط چارتر

 براي  خريد بليط هواپيما چارتر مي توانيد از سايت پانيذ تراول استفاده کنيد ،اين نوع بليط در بيشتر مواقع توسط آژانس هاي مسافرتي به فروش مي رسد

اگر بخواهيم واضح تر توضيح دهيم، اين دفاتر در مذاکره با شرکتهاي هواپيمايي قسمتي از ظرفيت موجود را براي خود کرايه مي کنند و خودشان مسئول فروش ظرفيت گرفته شده را بر عهده مي گيرند. در اين روش ، شرکت هواپيمايي ، چارتر دهنده و دفتر خدمات مسافرتي ، چارتر کننده ناميده مي شوند.

افرادي که قصد سفر و خريد بليط از نوع چارتر را دارند بايد به آژانس مسافرتي چارتر کننده مراجعه کنند. گفتني است مسئوليت قيمت گذاري نيز بر عهده چارتر کننده مي باشد و چارتر دهنده وظيفه اي در اين خصوص بر عهده نمي گيرد. اگر قرارداد چارتر بين يک چارتر دهنده و يک چارتر کننده شکل گيرد مسئوليت فروش کامل ظرفيت چارتر شده و ريسک آن که در اينجا منظور صندلي هاي هواپيما مي باشد نيز بر عهده چارتر کننده است. اگر بخواهيم بهتر توضيح دهيم در صورتي که چارتر کننده (دفتر خدمات مسافرتي) نتواند همه ظرفيتي را که اجاره نموده است، استفاده کند يا به فروش برساند چارتر دهنده (شرکت هواپيمايي) تعهدي ندارد و او مبلغ اجاره منعقد شده را دريافت خواهد نمود. به همين دليل، نرخ بليط چارتر متغير است و در مقاطع مختلف زماني داراي نوسان زيادي مي شود چراکه چارتر کننده سعي دارد با کاهش يا افزايش بليط هواپيما در لحظات مختلف از يکسو تمام صندلي هايي را که از ايرلاين اجاره نموده به فروش برساند و از سوي ديگر، از عوايد اقتصادي مناسبي سود ببرد.

اين را نيز در مورد تغييرات نرخ بليط چارتر بگوييم که به طور کلي هرچه بيشتر به زمان پرواز نزديک مي شويم بهاي بليط چارتر ارزان مي شود تا زودتر فروش انجام شود. دليل اصلي اين موضوع آن است که چارترکننده هراس از اين دارد که ممکن است همه ظرفيت اجاره شده پر نشود اما در مواقعي که احساس کند تقاضا براي آن بليط چارتر زياد شده باشد و در واقع مسافرت زيادي قرار است در آن برهه زماني شکل گيرد ممکن است قيمت بليط خود را بالا ببرد. اين موضوع بيانگر اين است که با توجه به فصول مختلف سال افزايش و کاهش قيمت بليط چارتر داراي نوسان زيادي مي باشد. مثلا در زماني مثل عيد نوروز يا فصل تابستان يا برخي مناسبتهاي مذهبي، ملي و يا تعطيلات خاص تقاضا براي سفر بيشتر مي شود و نرخ بليط چارتر بالا مي رود اما در برخي زمانهاي ديگر مثل در شرايط بدي آب و هوا که سفر کمتري شکل ميگيرد قيمت بليط چارتر نيز تا حدودي با کاهش قيمت مواجه مي شود.بلیط هواپیما چارتر


اما نکته اي مهمي که اينجا شايان ذکر است بليط چارتر در بعضي از مسير هاي پر تردد مانند کيش ، مشهد ، استانبول و دبي که مسير هاي پر طرفداري هستند ،در مقاطع زماني بلندتري مثلا در تمام طول سال ممکن است در اختيار چارتر کننده باشند و همه بليط هاي اين ميسر ها چارتري است 

در بعضی از مواقع پیش می آید که چند دفتر خدمات مسافرتی با هم یک نماینده تعیین می کنند و آن نماینده طرف قرارداد با شرکت هواپیمایی می شود در این صورت آنها ظرفیتی را که از شرکت هواپیمایی گرفته اند در داخل بین خود تقسیم و خرد می نمایند.
 بلیط هواپیما چارتر چه ویژگی هایی دارد

گفتیم که قیمت بلیط هواپیما چارتر متغیر است و به سود مسافر می باشد که با قیمت مناسب بلیط تهیه کند ، برای اینکار لازم است مدتی قیمت بلیط ها را رصد کنید و با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید بلیط چارتر با قیمت مناسب خریداری کنید.

معمولا زمانی که مردم در مشغله های خود غرق می شوند ، سفر نیز کم می شود ، یکی از این زمان ها اسفند ماه است که مردم در حال خرید و خانه تکانی برای عید نوروز هستند ، در این زمان شما می توانید با یک خرید مناسب بلیط چارتر تهیه کنید.

یکی از ویژگی های بلیط هواپیما چارتر این است که در مواقع کم سفر ، ارزان می باشد ، این موضوع در زمانی که بعد از تعطیلات نوروز همه از مسافرت برگشته اند ،نیز رخ می دهد ،این نکته را هم در نظر بگیرید که هرچه به زمان پرواز نزدیکتر می شویم ،شاهد کاهش قیمت بلیط چارتر می باشیم ، که به اصطلاح به آن بلیط لحظه آخری می گویند،پس با این توصیف همیشه در خانه یک ساک آماده برای سفر داشته باشید و قیمت بلیط هواپیما چارتر را زیر نظر بگیرید و هر وقت بلیط هواپیما چارتر با کاهش خوبی روبرو شد ،خرید بلیط هواپیما چارتر خود را انجام دهید و از سفر خود لذت ببرید.

خرید بلیط چاتر هم به نفع مسافر است و هم به نفع شرکت چارتر کننده ، چرا که چارتر کننده توانسته است بلیط های خود را بفروش برساند و مسافر هم با قیمت خوبی بلیط های خود را تهیه کرده است .در سال های قبل آژانسهای مسافرتی از روش های مانند sms، ایمیل و ... مسافران را از وجود بلیط های چارتر ارزان قیمت باخبر می ساختند اما امروزه با به وجود آمدن سایتهای مختلف فروش بلیط هواپیما چارتر مثل پانیذ تراول می توانید بصورت شخصی از کلیه ی قیمت بلیط ها آگاه شوید، آنها را مقایسه نموده و در نهایت نسبت به بلیط مورد نظرتان اقدام به خرید کنید.


بلیط چارتری

چارتر یا سیستمی ،کدام بهتر است ؟

به طور عادی در طول سال قیمت بلیط چارتر و سیستمی به یک اندزه است و زیاد فرق نمی کند زیرا درخواست کافی برای سفر وجود دارد و لزومی برای پایین آمدن قیمت بلیط توسط چارتر کننده وجود ندارد.در صورتی که قیمت بلیط سیستمی با چارتر برابر بود ،سعی به خرید بلیط سیستم  داشته باشید چرا که بلیط چارتر دارای معایبی است که آنها را برای شما بازگو می کنیم

امکان لغو، انصراف، استرداد و تغییر زمان بلیط سیستمی آسان تر از بلیط چارتر است. معمولا هنگام لغو بلیط هواپیما چارتر جریمه زیادی به آن تعلق می گیرد و درصد قابل توجهی از مبلغ اصلی به شما برگردانده نمی شود. در برخی شرایط ممکن است بلیط اصلاً قابل لغو نباشد و هیچ هزینه ای بابت انصراف به شما برنگرد. همچنین در بلیط های چارتری، چنانچه همراه خود کودک (2 تا 12) سال داشته باشید، بلیط سیستمی نرخ کمتر و مخصوص به این سن را خواهد داشت اما در بلیط هواپیما چارتر نرخ بلیط برای این محدوده سنی مطابق نرخ بلیط بزرگسال محاسبه خواهد شد. در بلیط چارتر تنها برای افراد زیر دو سال که به آنها نوزاد اطلاق می شود قیمت بلیط تفاوت دارد.

 آسان تر بودن امکان لغو، انصراف، استرداد و تغییر زمان بلیط سیستمی از بلیط چارتر . اگر بخواهیم بلیط چارتر را لغو کنیم جریمه زیادی به آن تعلق می گیرد و میزان قابل توجهی از مبلغ اصلی به شما برگردانده نمی شود. بعضی وقت ها ممکن اصلا مبلغی برای باز پس گیری و لغو بلیط به شما تعلق نگیرد. در بلیط های چارتری این نکته هم است که چنانچه همراه خود کودک (2 تا 12) سال داشته باشید، تفاوت قیمتی برای بزرگسال در نظر نمی گیرد و از شما همان پول بلیط بزرگسال را کم می کند اما در بلیط های سیستمی شرایط متفاوت است و قیمت بلیط برای بزرگسال و کودک ، نوزاد به ترتیب با کاهش قیمت روبرو است .


هواپیمای چارتر

این مفهوم زمانی کاربرد دارد که هواپیماهایی با ابعاد کوچکتر در نظر گرفته می شود که کمتر از 10 نفر مسافر را جابجا می کنند. این هواپیماها با دارا بودن فضای خصوصی و لوکس، معمولا از جانب شخصیتهای مختلف تجاری و سیاسی و ... جهت سرعت بخشیدن به پرواز اجاره گرفته می شوند. هواپیمای چارتر را نباید با پرواز چارتر اشتباه گرفت


بلیط چارتر ارزان

برای بسیاری از ما این گونه جا افتاده است که بلیط هواپیما چارتر ارزان می باشد ، که به درست نیست و قرار به این نیست اگر بلیطی چارتر بود ، ارزان باشد ،در بعضی از مواقع دیده شده که گران تر هم می شود،در واقع بلیط چارتر دارای نوسان است و قیمت آن به کرات تغییر می کند و شرایطی دارد که مسافر می تواند بهتر برای خرید تصمیم بگیرد.


پرواز چارتر

زمانی از این اصطلاح استفاده می شود که تمام یا بخشی از صندلی های هواپیما توسط چارتر کننده اجاره می شود. پرواز چارتر گاهی بنا به سفارش چارتر کننده در برخی مسیرها برقرار می شود ولی در هر صورت بلیط آن توسط چارتر کننده به دست مسافر می رسد. در صورتیکه چارتر کننده یک آژانس مسافرتی باشد، پرواز چارتر معمولاً در مسیرهای پرتردد رخ می دهد چراکه چارتر کننده تقریبا یقین دارد می تواند تمام بلیط آن مسیرها را به فروش برساند و شرکت هواپیمایی هم خود را از مسائل خرده فروشی دور می کند.

پرواز های چارتری انواع مختلفی دارد که در زیر مشاهده می کنید :

اجاره صندلی (Seat Charter): اجاره تعداد مشخصی از صندلی های یک هواپیما توسط چارتر کننده برای یک دوره زمانی معین شد از قبل . خود این نوع پرواز چارتر به سه مدل، سیت چارتر به صورت شناور (اجاره شناور صندلی)، سیت چارتر بک تو بک (Back To Back) (اجاره صندلی رفت و برگشت)، سیت چارتر به صورت مشخص (Block Seat) (اجاره صندلی های مشخص شده) انجام می شود

چارتر کامل (Full Charter): اجاره کامل کلیه ظرفیت موجود صندلی های یک هواپیما برای مقطع زمانی از قبل تعیین شده توسط شرکت چارتر کننده که می تواند یک آژانس مسافرتی باشد .بلیط چارتر مشهد

همانطور که می دانید بلیط چارتر مشهد یکی از پر فروش ترین بلیط های هواپیما در پروازهای داخلی محسوب می شود. از این رو گفتنی است که این حجم از تقاضا سبب شود تا خرید بلیط چارتر مشهد در تعطیلات و سایر سیزن های سفر با کمی مشکل انجام شود. موضوعی که سبب شده است تا بسیاری از فعالان حوزه گردشگری، سامانه های خرید آنلاین بلیط هواپیما را در هر شرایط زمانی و مکانی برای خرید بلیط هواپیما مشهد ترغیب کنند.

بلیط چارتر استانبول

بر اساس آمارها استانبول از جمله محبوبترین مقاصد گردشگری ایرانیان محسوب می شود از این رو اطلاع از قیمت بلیط چارتر استانبول برای بسیاری از مسافران پروازهای بین المللی بسیار مهم می باشد. با این وجود اگر به دنبال خریدی ارزان و با قیمت مناسب برای سفرهای خارجی خود می باشید، رزرو بلیط چارتر استانبول در پائیز و زمستان را فراموش نکنید.

همچنین برای اطلاع از آخرین تغییرات قیمت بلیط هواپیما استانبول می توانید به سامانه جامع خرید بلیط پانیذ تراول مراجعه داشته باشید.

بلیط چارتر کیش

از نظر بسیاری از گردشگران ، برای خرید بلیط چارتر کیش، اوایل دی ماه تا اواخر اردیبهشت ماه مناسب ترین زمان است. آب و هوای این جزیره در این ایام به قدری لطیف و فرح بخش است که هر مسافر خوش ذوقی را وادار به خرید یک بلیط هواپیما چارتر برای کیش می کند

برای رزرو بلیط هواپیما کیش می توانید پس از انتخاب مسیر و تکمیل فیلدهای "تاریخ سفر" و "تعداد مسافران" در پانیذ تراول، خریدی ارزان و با قیمت مناسب را داشته باشید.


بلیط چارتر پانیذ تراول

برای خرید بلیط چارتر هواپیما با تمام ویژگی هایی که در این مقاله عنوان کرده ایم، می توانید از فرم بالای همین صفحه استفاده نمایید. سایت پانیذ تراول با پوشش همه انواع بلیط چارتر و سیستمی مجموعه کاملی از بلیط های هواپیماهای مسافربری کشور را درکنار هم جمع نموده تا شما بهترین تصمیم را برای خرید بلیط داشته باشید. شما می توانید به راحتی با جستجو در مسیر مورد نظر خودتان، به انواع مختلفی از بلیط های چارتری و سیستمی دسترسی داشته باشید و در میان آنها بلیط مورد نظر را مشص کنید. پانیذ تراول بلیط های چارتری و سیستمی و مشخصات دیگری از هرکدام مانند شرکت هواپیمایی، نام هواپیما و ... را به تفکیک و به وضوح برای شما ردیف می کند تا بتوانید براحتی برای خرید بلیط چارتر هواپیما مورد نظر اقدام نمایید.

نکته قابل توجه در سایت پانیذ تراول آن است که بلیط های نمایش داده شده تنها مربوط به چارتر کننده های معتبر است و جای هیچگونه نگرانی برای خرید آنها نمی باد. شما می توانید با چند کلیک ساده، بلیط مورد نظر را خرید و پس از دقایقی آن را در  اختیار داشته باشید و به همین سادگی از خرید و سفر خود لذت ببرید!